Třebíč. Krásné město na Vysočině, na které nedáme dopustit. Nejen proto, že jsme se v tomto městě narodili, ale také proto, že tady trávíme spoustu našeho času. Kromě třech památek UNESCO (které rozhodně stojí za vidění) tady máme také velké množství kaváren s výbornou kávou a příjemnou obsluhou. V této sérii článků vás tedy seznámíme s těmi, které podle nás stojí za návštěvu.

NATURE SPOT MARKET & CAFÉ

Jednoznačně naše nejoblíbenější kavárna v Třebíči. I když tento podnik patří k těm nejnovějším v Třebíči, za tak krátkou dobu si stihl získat určitý okruh stálých zákazníků, a to především u mladé generace, jednak proto, že je mezi kavárnami netradiční. Kavárna je zařízena ve skandinávském stylu, nabízí spoustu bezlepkových, veganských a celkově zdravějších produktů, nenajdete zde žádné obyčejné dezerty a každý den mají jinou nabídku vždy čerstvých dortíků, cupcaků a různých nepečených dobrot (např. s chia semínky, ovocem atd.). Můžete si zde samozřejmě zvolit, jaké mléko si přejete do kávy, ať už rostlinnou nebo klasickou „kravskou variantu“, a obsluha vám s každým vaším přáním vyjde vstříc. Nabízejí velmi kvalitní a chutnou výběrovou kávu značky Rebelbean a nikdy jsme se nesetkali s tím, že by nám káva nechutnala, jelikož obsluha si zakládá na kvalitě a preciznosti jejích služeb, není opravdu co vytknout.

Kavárna nabízí relativně velký počet míst na sezení, takže se vám nestane, že by se na vás nedostalo místo. V létě je tu i v případě příznivého počasí možnost sezení na zahrádce. Interiér je velmi hezky vybavený a doslova láká k posezení u kávy. Toto hlavně platí o útulném zákoutí s velkým gaučem a dvěma pohodlnýma křesílkama, které pro svoji oblíbenosti bývá většinou obsazené 😀.

Zde si opravdu každý přijde na své. Pokud nejste milovníci kávy, můžete si třeba vybrat výborný a všemi oblíbený Aperol Spritz nebo domácí limonády. Vyznáváte-li zdravý způsob stravování, doporučujeme vyzkoušet různé freshe nebo smoothies. V případě, že preferujete slané pokrmy nebo jdete na snídani, v nabídce většinou bývají i různé obložené chlebíky s pomazánkami nebo zapečené toasty.

Svoji návštěvu můžete zakončit nákupem zdravých a regionálních produktů, jako je například proslavené Nemléko, celozrnné výrobky, matcha, bio ovocné a bylinkové čaje, koření a spostu dalších věcí, které určitě využije každý, kdo rád vaří a snaží se jíst zdravě.

A to je pro dnešek vše. Příště se podíváme na další zajímavé podniky. A co vy? Jaké podniky navštěvujete nejraději? Neváhejte se s námi podělit v komentářích, rádi využijeme vaše tipy na místa, která navštívit příště.

Our most favourite café in Třebíč. Even though this place is one of the newest ones, there is a lot of customers who visit it regularly. Especially young people like this one because of its originality. It is equipped in scandinavian style and offeres glutenfree, vegan and healthier options in general. 

Share: